Türk Veteriner Jinekoloji Derneği Yeni Adresine Taşındı

TVJD Ofis (6)

Image 21 of 22

Türk Veteriner Jinekoloji Derneği, Prof. Dr. Tayfur BEKYÜREK öncülüğünde Kayseri’de kurulduğu 10 Nisan 2002’den bugüne, veteriner doğum ve jinekoloji bilim dalı ile ilgili birisi uluslararası kongre (ESDAR; Avrupa Evcil Hayvan Üreme Topluluğu 15. Kongresi, Eylül 2011, Antalya), yedisi ulusal kongreler (Eylül 2003, Konya; Kasım 2006, Antalya; Ekim 2008, Antalya; Kasım 2010, Antalya; Kasım 2013, Antalya; Ekim 2015, Fethiye; Ekim 2017, Marmaris), beşi istişare toplantıları (Erzurum 2009; Hatay 2011; Samsun 2012, Elazığ 2016; Kars, 2018) ile iki yurtdışı teknik gezi (Viyana Veteriner Üniversitesi, Avusturya; Bologna Üniversitesi, İtalya) organize etmiştir. Derneğimiz kitap komisyonu editörlüğünde yapılan çalışmalar neticesinde değişik fakültelerden çok sayıda öğretim üyelerinin değerli katkılarıyla, öğrenci ve veteriner hekim meslektaşlarımızın güncel bilgiye erişimi için 4 kitabın basımını gerçekleştirilmiş, bunların yenilen baskıları da yapılmıştır. Düzenlediği bilimsel ve sosyal etkinliklerle veteriner doğum ve jinekoloji alanında eğitim ve işbirliğine 2002 yılından bugüne, kesintisiz olarak katkı sağlayan Türk Veteriner Jinekoloji Derneği, 2019 yılı itibariyle yeni adresinde (Mevlana Mh. Seyrek Sk. Özcan Apt. No: 6/5 Kocasinan/Kayseri) hizmet vermeye başlamış ve bu ofisinin açılış törenini 3 Şubat 2019 tarihinde Kayseri’de geniş bir katılımla gerçekleştirmiştir.

Yeni ofisin kurdelesi Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Ali EROĞLU ve  Ankara Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. İ. Hakkı İZGÜR tarafından kesilmiş; Konsey Başkanı Ali EROĞLU yaptığı açılış konuşmasında “Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Veteriner Hekimler arasında mesleki deontoloji ve dayanışmayı korumak, Veteriner Hekimliğin kamu ve kişi yararına uygulanıp gelişmesini sağlamak ve meslek mensuplarının hak ve yararlarını korumak amaçlarıyla kurulmuş, tüzel kişiliğe sahip bir kamu kurumudur. Bu çerçevede; mesleğimizin ve meslektaşlarımızın geleceğine olumlu katkılar sağlayacak tüm faaliyet ve organizasyonları destekleyeceğiz. Türk Veteriner Jinekoloji Derneği’nin geçmişte olduğu gibi bundan sonra da Veteriner Hekimliği mesleğinin icrasına yönelik önemli çalışmalar yapacağından eminim.” ifadelerini kullandı ve TVJD yönetimine bir anı plaketi takdim etti.

TVJD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat FINDIK açılış kapsamında yaptığı konuşmada “Ülkemizde mesleklerini icra eden bütün Veteriner Hekimleri temsil eden çatı örgütümüz olan Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi çok önemli bir görev yürütmektedir. Türk Veteriner Jinekoloji Derneği olarak yurt genelinde her fakültede görev yapan hocalarımız ve üyelerimizle, her zaman üzerimize düşen görevleri yapmaya ve Konseyimize destek vermeye hazırız. Açılış törenine katılarak bizleri onurlandıran başta sayın Konsey Başkanımız olmak üzere Yönetim Kurulu Üyelerine, Kayseri VHO Başkanımıza, KHVHD Başkanımıza, törene katılan tüm hocalarımıza ve asistanlarımıza, son üç kongremizi birlikte gerçekleştirdiğimiz Plaza PCO’dan Harun ÇAKIR ve Tezcan CENGİZ’e ve ayrıca mesaj ve çiçek göndererek, arayarak kutlayan tüm meslektaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış konuşmalarından sonra TVJD Kurucu Başkanı Prof. Dr. Tayfur BEKYÜREK tarafından Derneğin kuruluş sürecindeki katkıları anısına Uzm. Vet. Hekim Demet İŞCAN’a hediye takdim edildi.

Ofisin açılış törenine TVHB Merkez Konseyi Başkanı Ali EROĞLU ile birlikte TVHB II. Başkanı Muhlis ATAY ve Genel Sekreter H. Haluk AŞKAROĞLU, Kayseri Veteriner Hekimler Odası Başkanı Akgün ERGÜL, Küçük Hayvan Veteriner Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Erkut GÖREN, öğretim üyeleri Prof. Dr. Dursun Ali DİNÇ, Prof. Dr. Ali RİŞVANLI, Prof. Dr. Çağatay TEK, Prof. Dr. Kutlay GÜRBULAK, Prof. Dr. Cihan KAÇAR, Prof. Dr. Yaşar ERGÜN, Doç. Dr. Seçil ABAY, Dr. Öğr. Üyesi Esra CANOOĞLU, Dr. Öğr. Üyesi Murat ABAY ve Dr. Öğr. Üyesi Duygu YAMAN GRAM ile birlikte TVJD 1. Asistan Okulu için Kayseri’de bulunan Doğum ve Jinekoloji asistanları da katılmıştır.